З Парашкою у багатьох із нас особливі спогади. Будучи найближчою до Львова горою, вона не для одного майбутнього туриста стала однією з перших підкорених вершин і початком величезної любові до Українських Карпат.

Парашка (зустрічається ще одна назва – Параска) – найвища гора однойменного хребта, розташованого в Сколівських Бескидах. Її висота – 1271 м (за іншими даними – 1268 м). Знаходиться гора на відставні близько 8 км у північно-західному напрямку від м. Сколе. На схилі Парашки встановлено пам’ятну плиту, а на самій вершині – високий металевий хрест.

Туристи полюбили вершину не тільки через її, умовно кажучи, "доступність" та простоту добирання з будь-якого міста (у цьому плані Сколе дуже сильно виграє у інших населених пунктів Карпат), але й через те, що з її вершини у ясну, безхмарну погоду відкриваються пречудові навколишні краєвиди. Дійсно, при чистому небі та погожій днині усі найближчі хребти та їх вершини будуть як на долоні.

Окрім цього, у гарну погоду з Парашки можна побачити не тільки сусіднє село Корчин, але й Стрий, Миколаїв і навіть місто Лева, яке, між іншим кажучи, знаходиться на відставні 90 км (!).

Популярність Парашки

Популярність Парашки пояснюється неймовірними краєвидами Сколівських Бескидів, дуже зручним транспортним сполученням зі Львовом і легкими, доступними для більшості туристів, перепадами висот.

Підйом на Парашку – найпопулярніший маршрут у цьому регіоні. У сонячні погожі дні тут можна зустріти численні шкільні екскурсії, табори пластунів, сім’ї з маленькими дітьми, гірських бігунів та інших любителів активного відпочинку, які не вміють і не хочуть сидіти вдома.

Бувалі туристи кажуть, що похід на Парашку – це не зовсім сходження, це, скоріше за все, приємна неспішна прогулянка вихідного дня протяжністю 16 кілометрів (туди та назад), яка в сумі займе не більше 8-10 год. (в залежності від темпу ходьби).

Легенда походження назви

Згідно з древньою легендою гору названо на честь Параски, що була донькою (за другою версією – дружиною) сина Володимира Великого – князя Святослава. Саме на цій вершині нещасну жінку було вбито після поразки та загибелі її чоловіка після бою з військом Святополка Окаянного в 1015 р.

Правда, хоча ні прямих доказів, ні спростувань цієї легенди немає, однак вона живе протягом багатьох століть і, підозрюю, ще довго житиме після нас.

Маршрут

Найпопулярніший та найпростіший підйом на вершину Парашки починається у м. Сколе, а якщо бути точнішим – з вокзалу (тут і з/д–, і автовокзали поруч). Прибувши на вокзал, необхідно перейти колії у напрямку траси "Київ-Чоп" (уточнити можна у будь-кого із місцевих).

Найкращий орієнтир початку маршруту – супермаркет "Рукавичка". Саме за цим магазином веде стежка вгору. Є ще інший варіант початку підйому. Для цього необхідно пройти по трасі близько 200 м в напрямку Чопа, і перед перехрестям звернути праворуч і вийти на маршрут.

Підкоривши вершину, можна повернутися назад, у Сколе. А можна зійти в с. Корчин, дорогою до якого можна ще насолодитися красою та міццю водоспаду Гуркало, а в теплу пору року – навіть покупатися.

Про маршрут м. Сколе – г. Парашка – вдсп. Гуркало – с. Корчин читайте в наших наступних матеріалах.

Додати новий коментар

Вас також може зацікавити:Ще більше цікавого
Долучайся до нас на Facebook
Підписатись

Групи блогу: