Свидовецький хребет є третім за висотою після Чорногори та Мармарос та одним із наймальовничіших гірських масивів Українських Карпат. Неймовірно красиві простори Свидовця розташовані поруч з кам’янистими Горганами – на південному сході карпатського високогір’я.

Свидовецький гірський масив – дуже популярний об’єкт вело– та пішохідного туризму, і на це є безліч причин. Що вам подобається більше – водоспади, кришталево чисті високогірні озера чи живописні краєвиди? На Свидовці усе це є!

Магія Свидовецького хребта

Округлі форми Свидовецького гірського масиву та особливий світ флори створюють непотворні краєвиди, особливу влітку, коли над хребтом пропливають важкі сірі дощові хмари, а сонце тільки де-не-де визирає та випускає свої яскраві промені на оксамитові трав’яні схили.

У міжсезоння у свої володіння вступають ураганні вітри, тому в цей час на Свидовці дуже не спокійно, і саме тому, швидше за все, хребет майже повністю "лисий". Така особливість гірського масиву створює незрівнянні краєвиди, а також, як відмічають фотомитці та художники, дивовижні світанки та заходи.

Ще одна відмінність Свидовця – наявність на ньому декількох мальовничих високогірних озер льодовикового походження. А цей факт додає хребту ще більшої привабливості та робить його особливим у Карпатах.

Свидовецький масив – це насправді унікальний регіон Українських Карпат з незрівнянними краєвидами і своєю особливою магією, яку, поза будь-яким сумнівом, варто відчути кожному, хто закоханий в гори, хоча б один раз!

Вершини Свидовецького гірського масиву

Найвідомішими та найвищими вершинами Свидовецького гірського масиву є Близниця, висота якої 1883 м, Великий Котел – 1771 м та Догяска – 1761 м. Дещо нижчі, але не менш мальовничі: Татарука (1707 м), Унгаряска (1707 м), Стіг (1704 м), Трояска (1702 м), Темпа (1634 м), Підпула (1634 м), Берляска (1555 м), Думен (1376 м) та ін.

Близниця (або Близниці) – дві гори, що розташовані у східній частині Свидовецького хребта. Вершини Близниці розміщені поруч і дуже схожі за формою (не дарма ж їх так назвали). Вони є дуже популярними об’єктами пішохідного туризму і на те є дві основні причини: перша – вони найвищі на хребті, друга – дуже зручне транспортне сполучення. Під аналогічні критерії на Свидовецькому масиві підпадають також Великий Котел, Стіг та Жандарми.

Озера та водоспади Свидовця

Свидовець є справжнісіньким озерним раєм. Саме тут, вздовж хребта, розташовано відразу декілька високогірних озер – це Івор, Апшинець, Ворожеська та Догяска (або Герешаська). Майже до кожного з них можна зійти та розміститися неподалік з наметом на ночівлю.

Деякі з озер Свидовця невеличкі та мілкі, а от озеро Догяска – досить велике, якщо взяти до уваги, що воно льодовикового походження: довжина по діагоналі – 125, ширина – 110 м, глибина – не більше 1,2 м. Однак варто зазначити, що озеро живиться виключно атмосферними опадами, знаходиться на висоті 1577 м, а температура води навіть влітку – не вище +11°C, тому про комфортні водні процедури не варто мріяти.

Неподалік Догяски знаходиться невеликий Драгобратський водоспад. Ще один водоспад – Труфанець – знаходиться між Квасами та Ясинею, з яких часто здійснюють сходження на Свидовець.

Похід на Свидовець

Маршрутів Свидовцем є дуже багато, так би мовити – на всі смаки та уподобання. Хребет можна пройти повністю, а можна просто прогулятися до озер (якщо можна так сказати) від комплексу "Драгобрат".

Сходження на Свидовецький масив можна розпочинати у Ясінях, Квасах, Усть-Чорній та Тростянці, а також – від г/к "Драгобрат". Дані населені пункти є найбільш зручними для старту та фінішу усіх походів на Свидовець.

Порада туристам

Варто пам’ятати, що у високогірній частині Свидовця, щоб розвести багаття, треба ну дуже постаратися, адже тут хребет майже повністю "лисий". Іншими словами – не варто розраховувати на дрова чи навіть дрібний хмиз, на яких можна приготувати їжу. Оптимальний варіант – взяти з собою пальник та запасні туристичні балони, і буде Вам щастя ))).

Слідкуйте за оновленнями на блозі та підписуйтеся на нашу сторінку в мережі Facebook.

Додати новий коментар

Вас також може зацікавити:Ще більше цікавого
Долучайся до нас на Facebook
Підписатись

Групи блогу: