Чорногірський хребет – одне з найкрасивіших місць Українських Карпат, що кожного року приваблює своїми мальовничими краєвидами величезну кількість любителів активного відпочинку. Всі, хто хоча б один раз тут побував, зазначають, що побачені пейзажі варті затраченого часу та зусиль.

Чорногірський хребет або Чорногора (угор. Feketebеrc, пол. Czarnohora) є найвищим гірським масивом Українських Карпат та займає на їх величезному просторі панівне становище. Загальна довжина головного хребта – близько 40 км, тому подорож по ньому, в залежності від досвіду та фізичної підготовки учасників походу, займає 2-3 дні.

Чорногора на просторах Українських Карпат

Чорногора не дарма визнана найвищим хребтом, адже саме на ній розташовано 6 вершин, висотою понад 2000 м: Говерла – 2061, Бребенескул – 2035, Піп Іван Чорногорський – 2028, Петрос – 2020, Гутин Томнатик – 2016 м, Ребра – 2001.

Значна частина Чорногірського хребта служить вододілом поміж Тисою та Прутом (в минулому тут проходив кордон держав, до яких колись належали Закарпаття та Галичина). Західна частина Чорногори лежить в Закарпатській області, східна – тягнеться на південний схід, а потім – на південь. Обидві частини хребта відокремлені Полониною Скопеською – глибокою сідловиною, середня висотка якої становить 1518 м.

Якщо західна частина Чорногори з відносними висотами 300-350 м сильно порізьблена, то східна – це вже більш монотонний, масивний хребет з високими вершинами та сідловинами, які не сходять нижче 1700-1750 м.

Схили усіх основних вершин Чорногори в основному трав’янисті, кам’янистих розсипів майже немає. Саме тому туристів чекають хороші стежки, які забезпечать їх безтортурним, комфортним шляхом вперед і вгору.

Туризм та Чорногора

Попри неймовірні краєвиди, що відкриваються з Чорногори, ніколи не можна забувати про погоду – тут вона дуже швидко міняється, причому як в хорошу, так і в прямо протилежну сторону, і навіть короткочасна літня гроза може перетворитися в суцільну проблему. Тому, вирушаючи в подорож чорногірськими стежками, необхідно стежити за прогнозом погоди та від нього відштовхуватися, йти в похід на заплановану дату, чи краще його перенести до більш сприятливих погодніх умов.

Також варто зазначити, що піші мандрівки по Чорногірському хребту вимагають доброї фізичної підготовки (не випадково ж тут проходять одні з найскладніших категорійних маршрутів по Українських Карпатах) та наявність відповідного туристичного спорядження. Окрім класичного набору індивідуального та групового спорядження в даному випадку бажано мати примус – це дуже полегшить життя групі (на те, що можна піти у ліс та назбирати хмизу на величезну ватру не варто розраховувати).

Мандри Чорногорою – хоча і справа не з найлегших, проте, з неймовірно захоплюючих. Свіже високогірне повітря, кришталево чисті води гірських озер, незаймана карпатська природа та прекрасні краєвиди, що відкриваються на десятки кілометрів навколо, – все це разом залишає масу незабутніх вражень та дарують незрівнянні відчуття. При чому довгі виснажливі маршрути відходять на другий план.

Туристичний сезон для Чорногірського хребта триває в середньому з середини травня до середини жовтня (правда, червень-липень – досить небезпечний період для мандрівки Чорногорою, оскільки саме в цей час тут спостерігаються часті грози, від яких на трав’янистих схилах дуже важко сховатися).

Статтею по Чорногору ми відкриваємо нову рубрику про Українські Карпати – «Карпатські вершини». Саме в ній будуть описані найвідоміші и наймальовничіші гірські масиви та їх вершини. Слідкуйте за новинами блогу та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Додати новий коментар

Вас також може зацікавити:Ще більше цікавого
Долучайся до нас на Facebook
Підписатись

Групи блогу: